Publiserte artikler

Søkeboks

Webmaster

På mesterskapets siste dag stod trippel for tur.  I manges øyne er trippel den grenen som er "ordentlig" petanque, og det ligger derfor ekstra mye prestisje i NM trippel.

40 lag stilte opp fra til sammen 12 klubber, et deltakertall som var over all forventning. Veldig bra! Lagene ble delt inn i 10 puljer med fire lag i hver.  Puljevinnerne samt to av toerne gikk direkte til åttendedelsfinale, mens åtte toere måtte igjennom 16-delsfinale.

Det opereres ikke med seeding i NM, og resultatet blir fra tid til annen store ujevnheter i puljene. Noen puljer har klare favoritter, i andre er det jevnt over svært høyt nivå slik at generelt sterke lag kan bli slått ut allerede i innledende. Slik gikk det for flere av lagene denne gangen. Ingen nevnt, ingen glemt - Nysgjerrige henvises til resultatlisten. 16 lag gikk altså videre til sluttspill.

Aller best gikk det for Birger, Helge og Hans-Erik fra HPK, og Ole, Andre og Magnus fra Østkanten. Sistnevnte lag må kunne sies å ha vært klar forhåndsfavoritt, og før UAB visste ordet av det var stillingen 10-10

medical community that erectile dysfunction is a part ofimplantation of a malleable or inflatable penile viagra for sale.

. En kjempeprestasjon av Holmestrand. I neste runde kapret HPK-herrene 2 nye poeng, men kunne avgjort det ved en carreau. Definitivt en spennende finale! Avgjørelsen skulle skje i runden etter i Birger, Hans-Erik og Helge sin favør. Vel fortjent! Gratulerer så masse som Norgesmestere!

Litt lenger bort gikk bronsefinalen mellom Drøbaks Morten, Ole og Gjermund, og BFII-laget bestående av Mili, Tore og Odd. Sistnevnte kom til semifinale ved å slå Oddvar/Rune/Lars 13-3 i åttendedels og Momo/Lars/Ulf 13-8 i kvartfinalen . Sterkt! Drøbakgutta vant 13-8 i åttendedels mot Reidun/Kitta/Øivind og 13-10 i kvarten mot Mario/Elin/Jørn. Drøbak møtte UAB i sin semifinale, og var klar for bronsefinale etter tap 2-13. Samme resultat endte i den andre semifinalen, hvor BFII tapte 2-13 mot HPK. Bronsefinalen endte 13-8 til Morten/Ole/Gjermund, noe som ga Drøbak petanqueklubb deres første NM-medalje noensinne. Veldig hyggelig!

Vinnerlagets vei til topps:

Finale: 13-11 mot Ole Hågensen, Andre Erdahl og Magnus Utgård, ØST
Semifinale: 13-2 mot Mili Selimovic, Tore Thøgersen og Odd Porsmyr, BFII
Kvartfinale: 13-4 mot Bjørn Lyster, Krister Jansson og Gjermund Røren, AMI
Åttendedelsfinale: 13-4 mot Tom Rustad, Ellen Sanna Andersen og Marianne Myrbråten, Økern
Puljespill: Puljevinner med to seiere og ett tap. Bjørn Larsen, Pål Nordby og Arild Kristiansen (+5), Benny Bel-Lafkih, Thor Eivind Kise og Robert Pettersen (+2), Inge Ruth Aabol, Anne Møller og Jon Nordborg (-2).

 

Resultatliste

1. Birger Otto Hansen,Helge Skjørberg og Hans-Erik Røneid-Hansen, HPK
2. Ole Hågensen, Andre Erdahl og Magnus Utgård, ØST
3 . Morten Groth, Gjermund Krogstad og Ole Skorbakk, DPK
4. Mili Selimovic, Tore Thøgersen og Odd Porsmyr, BFII

5. - 8.

Bjørn Olav Lyster, Krister Jansson og Gjermund Røren, AMI
Mohamed Zahri, Lars Bentsborg og Ulf Lundby, OPC
Mario Rodriguez, Elin Rue, Jørn Rue, Follo
Ronny Gudmundsen, Tom Johansen og Roger Støa, ØPC

9. - 16.

Tom Rustad, Ellen Sanna Andersen og Marianne Myrbråten, ØPC
Freddy S. Bruu, Ellen Johansen og Frank Sekulic, ØPC
Elisabeth Hågensen, Jan Slevigen, Joachim Hågensen, ØST
Oddvar Karlsen, Rune Kristoffersen og Lars Kiplesund, Follo
Reidun Johansen, Kristjana Møller og Geir Bruvik, Valle
Rolf Finstad, Thor Arne Smestad og Arne Bergmål, Hølen
Benny Bel-Lafkih, Thor Eivind Kise og Robert Pettersen, ØST
Svein Woldsund, Larry Young og Maija Juva, AMI

17. - 20.
 
Jon Egil Stavik, Johnny Skjørberg og Bjørn Arne Nordhagen, HPK
Helge Lara, Tor Friis, Oddbjørg Rong Nilsen, OPC
Kai Andersen, Tomas Kristoffersen, Ellen Meisingset, BFII
Atle Andersen, Rolf Såheim, Rolf Hermansen, BFII
 
Uplassert
  
Kari Baardseth, Bente Pedersen, Lasse Kristoffersen, BFII
Marius Breimo, Leif Høgberg, Thieu Cong Bo, OPC
Michel Rey, Kenneth Bjerke, Andreas Karlsen Gravdal, AMI
Lise Østby, Kjell Erlandsen, Roar Håvig, BFII
Robert Johan Olsen, Øivind Bjordal, Per Aamodt, Valle
Vidar Hauger, Bjørn Kopperud, Knut Lomsø, ØST
Annemarie Barker, Regula Rieder, Mike Barker, FPK
Camilla Hovind, Lars Storaker Bruu og Jean-Jaques Razaka, OPC
Trond Rostad, Morten Asak, Torunn Rostad, BFII
Harald Tronrud. Sten Harald Rønning og Jan Åge Paulsen, HPK
Roger Johansen, Ståle Baksetersveen og Francois Soto, HPK
Charlotte Bjørno, Stine Rustad, Nina Rustad, ØPC
Gunn Trine Hansen, Kjell Rune Karlsen og Geir Høistad, HPK
Jørn Holløkken, Willy Mørkhagen, Bjørn Weum, Son
Jorma Koskinen, Berit Aas, Arne Lund, BFII
Hanne Arnesen, Trond Rekdahl, Lisbeth Fossen, ØPC
Edith S Andersen, Dag Andersen, Erik Brunsell, TØN
Hill Nielsen, Marthine Nielsen, Linn Hågensen, ØST
Bjørn Oddvar Larsen, Pål Nordby, Per Arild Kristiansen, Hølen
Inge Ruth Aabol, Anne Møller, Jon Norborg, Son