Publiserte artikler

Søkeboks

Webmaster

 

Vinterserien 2012/13 er avsluttet: Gratulerer til Økern Petanque Club som kapret både 1. og 3. plass i det gjeveste sluttspillet. HPK endte på en meget hederlig andreplass.

(foto: Herman Støa)

Fra venstre: Erik Johansen, Tom Johansen, Ronny Gudmundsen og Roger Støa. Herman Støa, Maija Juva, Larry Young og Charlotte Bjørno.

A - sluttspill

Runde 1-7: (Se alle resultater)

Søndag 3/3 kl. 10.00 (de 2 siste rundene)

Runde 8 (Follo 1 wo)
BFII  - Holmestrand 1
Økern 2 - Holmestrand 2
Økern 1 - Groruddalen 2
Groruddalen 1- Hølen 1

Runde 9 (Hølen 1 wo)
Økern 2 -  Holmestrand 1
Groruddalen 2 - Holmestrand 2
Økern 1 - Follo 1
BFII  - Groruddalen 1

Sluttabell


B-sluttspill

Runde 1-7: (Se alle resultater)

Son 2: Son har dessverre blitt nødt til å trekke sitt andrelag. Kampene til Son 2 utgår derfra fra opprinnelig oppsett.
 
Søndag 24/2 kl. 10.00 (de 2 siste rundene)

Runde 8 (Oslo 1 wo)
Oslo 2 - Holmestrand 3
Oslo 3 - Hølen 3
Hølen 2 - Son 2
Son 1 - Follo 2

Runde 9 (Follo 2 wo)
Oslo 2 - Hølen 3
Oslo 3 - Son 2
Hølen 2 - Oslo 1
Son 1 - Holmestrand 3

Sluttabell


Fra innledende til sluttspill

Innledende gruppespill i Vinterserien 2012/13 ble ferdigspilt i uke 49.


18 lag ble påmeldt Vinterserien og lagene ble delt inn i to grupper. Etter en enkel serie på 9 uker ble gruppene deretter splittet. De 4 beste lagene i hver gruppe + den beste av de to på femteplass gikk videre til A-sluttspillet (9 lag) og de 4 andre fra hver gruppe + den andre på femteplass gikk til B-sluttspillet (9 lag). 

Gruppe 1

Uke 41

08/10 HPK 1 - BF II = 3 – 1 og + 23
09/10 Hølen 1 - Groruddalen 2 = 1 – 3 og – 8
10/10 Økern 2 - SON 2 = 4 – 0 og + 33
11/10 Oslo 1 - Oslo 3 = 2 – 2 og 0
Follo 2 hadde WO.

Uke 42

15/10 Follo 2 - SON 2 =  4 – 0 og + 19
16/10 Groruddalen 2 - Økern 2 = 3 – 1 og + 1
17/10 Oslo 3 - HPK 1 = 1 – 3 og – 16
18/10 Hølen 1 - BF II = 3 – 1 og + 14
Oslo 1 hadde WO.

Uke 43
(Oslo 3 wo)
22/10 BFII  - Groruddalen 2 = UTSATT
23/10 Follo 2  - Økern 2 = 1 - 3 og - 19
24/10 Son 2  - Oslo 1 = 0 - 4 og - 35
25/10 Hølen 1 - Holmestrand 1 = 1 - 3 og - 9

Uke 44
(Holmestrand 1 wo)
29/10 Follo 2  - Oslo 3 = 1 - 3 og - 25
30/10 Hølen 1 - Oslo 1 = 2 - 2 og - 1
31/10 Son 2  - Groruddalen 2 = 0 - 4 og - 46  
1/11 Økern 2 - BFII = 2 - 2 og + 16 

Uke 45
(BFII wo)
5/11 Follo 2  - Groruddalen 2 = 1 - 3 og - 30 (ble spilt 14/11)
6/11 Hølen 1 - Økern 2 = 1 - 3 og - 2
7/11 Oslo 3  - Son 2 = 3 - 1 og + 28
8/11 Holmestrand 1 - Oslo 1 = 4 - 0 og + 37

Uke 46
(Hølen 1 wo)
12/11 Follo 2 - BFII = 1 - 3 og - 6
13/11 Økern 2 - Oslo 3 = 1 - 3 og -21
14/11 Son 2 - Holmestrand 1 = 0 - 4 og - 38
15/11 Groruddalen 2 - Oslo 1 = 4 - 0 og + 28

Uke 47
(Groruddalen 2 wo)
19/11 Follo 2 - Holmestrand 1 = 0 - 4 og -36
20/11 Hølen 1 - Oslo 3 = 3 - 1 og + 5
21/11 Son 2 - BFII = UTSATT
22/11 Oslo 1 - Økern 2 = 2 - 2 og + 1

Uke 48
(Økern 2 wo)
26/11 Follo 2 - Oslo 1 = 2 - 2 og - 3
26/11 Holmestrand 1 - Groruddalen 2 = 4 - 0 og + 24 

28/11 Son 2 - Hølen 1 = 0 - 4 og - 37
29/11 Oslo 3 - BFII = 1 - 3 og - 8

Uke 49
(Son 2 wo)
3/12 Oslo 1 - BFII = 1 - 3 og - 17
4/12 Hølen 1 - Follo 2 = 3 - 1 og + 14
5/12 Oslo 3 - Groruddalen 2 = 2 - 2 og - 2
6/12 Holmestrand 1 - Økern 2 (i Holmestrand) = 2 - 2 og - 3

10/12 BFII - Groruddalen 2 = 1 - 3 og - 17 (utsatt kamp)


Gruppe 2

Uke 41

08/10 Follo 1 - SON 1 = 4 – 0 og + 22
09/10 Hølen 2 - Hølen 3 = 4 – 0 og + 24
10/10  Økern 1 – Groruddalen 1 = 2 – 2 og + 1
11/10  HPK 2  - HPK 3 = 2 – 2 og + 9
Oslo 2 Hadde WO.

Uke 42

15/10 Follo 1 - Økern 1 =  2 – 2 og – 11
16/10 HPK 3 - Groruddalen 1 =  4 – 0 og + 16
17/10 SON 1 - Oslo 2 =  1 – 3 og – 16
18/10 Hølen 3 - HPK 2 =  1 – 3 og – 7
Hølen 2 hadde WO.

Uke 43
(Hølen 3 wo)
22/10 Follo 1 - Oslo 2 = 3 - 1 og + 2
23/10 Hølen 2 - Son 1 = 2 - 2 og - 3
24/10 Holmestrand 2 - Groruddalen 1 = 0 - 4 og - 32
25/10 Økern 1 - Holmestrand 3 = 4 - 0 og + 33

Uke 44
(Holmestrand 2 wo)
29/10 Holmestrand 3 - Follo 1 = 0 - 4 og - 30 

30/10 Hølen 2 - Groruddalen 1 = 0 - 4 og - 43
31/10 Son 1 - Økern 1 = 0 - 4 og - 33  
1/11  Hølen 3 - Oslo 2 = 0 - 4 og - 24 

Uke 45
(Holmestrand 3 wo)
5/11 Follo 1 - Groruddalen 1 = 1 - 3 og - 15
6/11 Hølen 3 - Son 1 = 4 - 0 og + 20
7/11 Økern 1 - Oslo 2 = 2 - 2 og + 15
8/11 Holmestrand 2 - Hølen 2 = 3 - 1 og + 18

Uke 46
(Groruddalen wo)
12/11 Holmestrand 3 - Oslo 2 = 2- 2 og +3
13/11 Hølen 2 - Økern 1 = 1 - 3 og - 19 
14/11 Holmestrand 2 - Son 1 = 4 - 0 og + 37
15/11 Hølen 3 - Follo 1 = 2 - 2 og - 2

Uke 47
(Økern 1 wo)
19/11 Follo 1 - Hølen 2 = 4 - 0 og + 27
20/11 Hølen 3 - Groruddalen 1 = 0 - 4 og - 28
21/11 Son 1 - Holmestrand 3 = 2 - 2 og + 3
22/11 Oslo 2 - Holmestrand 2 = 1 - 3 og - 16

Uke 48
(Follo 1 wo)

27/11 Hølen 2 - Oslo 2 = 1 - 3 og - 16
28/11 Son 1 - Groruddalen 1 = 0 - 4 og - 25
29/11 Hølen 3 - Holmestrand 3 = 4 - 0 og + 23
29/11 Holmestrand 2 - Økern 1 = 1 - 3 og - 20

Uke 49
(Son 1 wo)
3/12 Follo 1 - Holmestrand 2 = 3 - 1 og + 15
4/12 Hølen 3 - Økern 1 = 0 - 4 og - 30
5/12 Groruddalen 1 - Oslo 2 = 3 - 1 og + 14
6/12 Hølen 2 - Holmestrand 3 = 3 - 1 og + 6